6 Şubat İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve beraberindeki heyet Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği Başkanı Hidayetullah Oğuzhan’ı evinde ziyaret etti.

Türkiye İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu ve beraberindeki Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından Sayın Ahmet Selim KÖROĞLU, sayın Ayhan OĞAN, Zeytinburnu Kaymakamı ve Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürünü Hidayetullah Oğuzhan başkanlığındaki Sütuk Bughrakhan İlim ve Medeniyet Vakfı Başkanı Dr. Abdukhalik Uygur ve Doğu Türkistan Esnaf ve İşadamları Derneği Temsilcisi Adil Mohammad karşıladı.

Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği olarak Heyete, Doğu Türkistan’daki mevcut durum ve yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi paylaşımı yapılmasının yanısıra Doğu Türkistan diasporasında yaşayan Halkın arız talepleri iletildi.YETKİLİLERİN ZİYARETİ, DOĞU TÜRKİSTANLILARI SEVİNDİRDİ

İçişleri Bakanı öncülüğündeki heyetin ziyareti, Doğu Türkistan Diasporasını ziyadesiyle memnun etti. Bir bakımdan bu seferki ziyaret, Türkiye’deki Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği’nin Devlet nezdinde güvenilirliğini teyit ederken diplomatik ilişkilerin pekiştirildiği konusunda Doğu Türkistan halkına güven veriyor. Aynı zamanda Türk hükümetinin Doğu Türkistan davasıyla ilgili tutumunu netleştirmesi açısındanda derin anlamlar taşıyor.

Muhammed Ali ATAYURT