Antalya’nın Manavgat, Akseki ve Gündoğmuş’ta çıkan yangın felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türk halkına destek olmak için afet bölgesine gelen 36 kişilik Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği heyetiyle de bir araya geldi. Doğu Türkistanlı gençlere afet bölgesinde yaptıkları yardım çalışmalarından dolayı teşekkür eden Tütüncü, “Allah hepinizden razı olsun. Bu zor günde hemşehrilerimize verdiğiniz katkı ve emeklerinizi hiçbir zaman unutmayacağız sevgili kardeşlerim…” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, orman yangını afetinden etkilenen Manavgat’ın Taşağıl bölgesindeki Yalnızağaç ve Kızıldağ mevkileri ile Beydiğin Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Beydiğin Mahallesi’nde bir araya geldiği vatandaşların taleplerini dinledi ve onlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Tütüncü yangının söndürülmesi ve oluşan zararların yaralarının sarılması için gerekeni yaptıklarını, yapmaya da devam ettiklerini belirterek, “Başka ne yapabiliriz? İşte! bunları görmeye geldik. Kalbimiz gönlümüz sizinle. Biz buradayız. Ne isteğiniz varsa lütfen iletin” dedi. Köy sakinleri de Kepez Belediyesi’nin iş makinelerinin yaptığı çalışmalar neticesinde köyün orman yangınından etkilenmediğini ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Başkan Tütüncü’ye teşekkür ettiler.

Emeğinizi hiçbir zaman unutmayacağız

Başkan Tütüncü, Türk halkına destek olmak için afet bölgesine gelen 36 kişilik Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği heyetiyle de bir araya geldi. Doğu Türkistanlı gençlere afet bölgesinde yaptıkları yardım çalışmalarından dolayı teşekkür eden Tütüncü, “Allah hepinizden razı olsun. Bu zor günde hemşerilerimize verdiğiniz katkı ve emeklerinizi hiçbir zaman unutmayacağız sevgili kardeşlerim…” dedi. Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin güçlü bir devlet olduğunu vurgulayan Tütüncü, “Aziz milletimiz güçlü bir millettir. Doğu Türkistan’dan Adriyatik’e kadar aziz milletimiz yeri geldiğinde bu tip zorlukların, güçlüklerin karşısında yekvücut olmasını, birlik ve beraberlik içinde olmasını bilir. Bugün bunu gösterende sizsiniz. Emeklerinize sağlık.” diye konuştu.

Kaynak: antalyasonhaber.com