28 Temmuz Yarkent-İlişku katliamını 7.sene -i devriyesi münasibeti ile katliamı ve Şehitlerimizi unutmadık.Doğu Türkistan’ın Yarkent-İlişku bölgesinde Çin tarafından gerçekleştirilen katliam hâlâ gizleniyor

. Çin, Katliamı araştırıp gerçekleri gün ışığına çıkaran Fransız gazeteciyi tutuklayıp sınır dışı etmişti.28 Temmuz 2014 Ramazan bayramının ilk gününde Yarkent’in İlişku kenti Çin işgal ordusu tarafından ağır silahlarla bombalandı.3 Yerleşim bölgesi haritadan silindi .

3000 bin civarında masum Müslüman Uygur Türkü öldürüldü. Yarkent-İlişku katliamının 7.yıl dönümünde aziz Şehitlerimizi Rahmet ve Minnet ile bir kez daha anıyoruz. İşgalci Katil ve Terörist Çinin yaptığı her zülüm ve katliam bizim direncimizi daha da arttırıyor, bizi vatanımızda ve gurbette ne kadar kıskaca almaya sindirmeye çalışsa daha da çoğalıyor ve birleşerek güçleniyoruz, vuruşları yoğun ve sertleşince bir birimize ve davamıza daha da sıkı sarılıp kenetleniyoruz.

Anlayacağınız Ey Namert Gaddar Çin !! ne yapsanız boş, dünyaya para saçsanız, ipek yolunda mekik dokusanız da , menfaat ve çıkar sihriyle dünyayı kendize köle etseniz de cinayetinizi unutmuyoruz, irademiz daha da kırılmaz oluyor. muhacerette yaşayan Doğu Türkistanlılara dünyayı dar ederek yok etmeye sindirmeye çalışsanızda, her türlü zulmü ve baskılarınızla üstümüze saldırsanızda korkup dağılmıyoruz, yolumuzdan geri dönmeyeceğiz. ŞEHİTLERE SELAM OLSUN, TERÖRİST VE ZALİMLERE LANET OLSUN.